laupäev, 22. detsember 2012

Roheline hala

Eile läksin Prisma infoletist küsima, et kas nad ID-piletit ka müüvad ja müüja pakkus mulle selle peale seda rohelist kaarti. Väga hea, loetud päevade pärast pole ilma selleta ühistransporti ju asja. Kuna ma teadsin, et mul tuleb rohkem sõite, siis ostsin 24h pileti.
Kuna seda rohelist kaarti tuleb igasse sõiduvahendisse sisenemisel viibutada, siis mina ullikesena arvasin, et 24h läheb käima hetkest, kui olen selle nö aktiveerinud. Tegelikkuses läheb 24h käima sellest momendist, kui oled ostu sooritanud. Ajuvaba!
Ilmselt ei saa ka 3-päeva piletit kasutada ülepäeva, vaid need sõidupäevad peavad olema ühtses jadas. Ehk siis arendus on minimaalne ja asi baseerubki ainult nuhkimisele. Seda, et keegi hakkaks vaatama liinideplaane või graafikuid üle, seda ma väga ei usu.
See, et kaart roheline on, ei tee asja väga paremaks.
Terevisioonis näidati, et kaart võib vabalt olla ka kuskil põuetaskus või kotis ja siis saab seda ka aktiveerida. No mina pidin eile ikka väga palju käega bussis vehkima, et ta mu jopevarruka taskus oleva kaardi ära oleks reganud.
Kõige hullem ongi see, et seda kaarti peab kandma kogu aeg kaasas ja kui seda pole, oled Sa automaatselt jänes: olgugi, et ID-kaart kinnitab, et oled tallinlane ja infosüsteemist on võimalik vaadata, kas mul on ostetud kaart või ei. Praegu, kui ID-kaart jääb koju, saab piletikontrollile oma isikukoodi suuliselt öelda ja pole mingit jama.
Tarbijakaitsesse peaks pöörduma selle jamaga, aga see ilmselt ei saa blondi jüngrite vastu midagi teha.

Kommentaare ei ole: