laupäev, 17. november 2012

Draama mitmes vaatuses

I vaatus:
Vist 2 nädalat tagasi hakkas J rääkima, et tal on üks alumine hammas terav. Mina siis uurisin ta hambaid, kuid ei saanud midagi aru, et midagi oleks teisiti kui tavaliselt. Mingi aeg hakkas ta ütlema, et ta ei saa süüa, sest tal on see hammas ikka väga terav. No ma arvasin, et veiderdab niisama.
Eelmine nädal pidi J minema hambaarstile, aga tohter olevat mingil pikaajalisel haiguslehel (ma panin augustis tall aja) ja kahjuks ei olnud veel terve. Pakuti teist arsti. Kuna J on käinud kokku kolme hambaarsti juures, aga ainult selle haiguslehel oleva juures on olnud nõus suud lahti tegema, siis keeldusin teisest arstist, kuna ta pidi minema ainult ülevaatusele, probleeme polnud.
Esmaspäeval näitas S (J'i rühmakaaslase õde... vist 5-aastane) oma äratulnud hammast. Selle peale ahhetasime mina ja B'i ema, et meie lapsed vist lähevad kooli veel piimahammastega, sest ükski ei loksu.
Kolmapäeva õhtul hakkas J'i hammas üllatusena ka loksuma ja just see, mille kohta J oli eelnevalt väitnud, et on terav.. Vahva! Ilmselt oligi teravus põhjustatud kergest loksumisest. Ütlesin, et ta peab nüüd seda lokustama, siis tuleb ära ja alt saab uus hammas tulla. No erilist vaimustust see ei tekitanud, sest J ütles, et ta kardab seda loksutada, valus olevat ja äkki hakkab verd jooksma. Ma siis ütlesin, et kui ta ei loksuta, siis hakkab alt uus hammas oma nina välja pistma ja kuna tal vaba ruumi pole, siis tuleb kuskilt suvalisest kohast igemest.
Noh ja täna siis uurides, et kas loksumine ikka on suuremaks ka läinud, leidsin ma hamba tagant valged sakid. Ainult, et see loksuv hammas loksub ikka väga vähe (ilmselgelt kulub veel nädal enne, kui ära tuleb, ma arvan). No ja see uus on väga imelik, sest on selline sakiline. Kuna õnneks mega palju pole veel väljas, siis hetkel on tunne nagu oleks 3 imepisikest hammast ehk siis 3-sakiline hammas. Pole põrmugi jäävhamba moodi, sest need peaks olema ju sellised suht suured... 
J'll igatahes pisarad väljas, sest kardab, et hammas kasvabki keele alla.
Esmaspäeval siis helistan hambaarstikeskusesse ja nõuan teise arsti juurde aega, sest kui alt uued hambad tulemas, siis peaks hambaarst neile kiiremas korras ruumi hakkama tegema. Sellega ilmselt lõpeb ka see ära, et J ootab pool aastat põnevusega hambaarsti juurde minekut, sest seal on ju niiiii tore. Ilmselt hakkab ta selle ameti esindajaid nüüd vihkama.

Kommentaare ei ole: