neljapäev, 4. juuni 2009

Ajatu

Reedel, 28.mail sai J omale jalgratta. Kuna aga oli juba suht hiline õhtutund, siis ei saanudki ta seda samal päeval katsetada, aga see-eest sai proovida kiivrit ja selle kandmist harjutada.

Laupäeval sai puder meeletult kiirelt otsa, sest oli vaja kähku õue minna. Oli esimene kena suveilm - hea eeldus harjutamiseks, et meistriks saada. J uuris oma uut sõiduriista igast kandist: katsus rehvides rõhku ja sadula kõrgust ja kella korrasolekut. Kui oli veendunud, et sõiduvahend on töökorras ja vastab nõuetele, siis valis ta endale kõigist ratta-aladest harrastamiseks trekisõidu ja alustas treeningut kohapeal seismisega. See tuli tal superhästi välja, kuid kahjuks on trekisõidu reeglid ammu muutunud ja selle oskusega pole eriti midagi peale hakata, kui tahad ikka kaugele jõuda (ja seda ta ju kahtlemata tahab).
Ahjaa... ratas on 16", sest J'i pikkusele polnud mõtet enam väiksemat varianti osta - nii väitis müüja. J on hetkel 99,3cm pikk. 7mm veel, siis võib korraldada Meetripeo ;)

Lühidalt kõndisin/sörkisin ma terve laupäeva J'i kannul või kõrval. Mingil hetkel hakkas ta ka jalgadega pedaale ringi ajama :) ning manöövrid polnud enam nii äkilised. Kiivrit sai pähe pandud ja ära võetud väga palju, palju, palju kordi, sest meil on reegel: ILMA KIIVRITA SADULASSE EI ISTU!!!

Mingi hetk, kui kiiver sai jälle peast eemaldatud, küsis naabrinaine üle aia, et kas ma polegi J'l juukseid üldse veel lõiganud. No kus mina võisin teada, et just sel laupäeval on ilus päikseline ja soe ilm ja minu poeg oma valgete pooldeselga :D ulatuvate juustega õues ringi lippab :D (ma ise olin mõelnud, et kui soojaks läheb, siis tuleb ikka veidi kärpida).

Õhtul sai siis pead pestud ja haaratud kätte käärid (mõttega veidi piirata tagant ja oodata, millal tädi E tuleb lõikama õiget soengut), ja veidi sis lõigata, ja veidi veel ja veel veidi....kuni juuste alt tuli välja üks hoopis teine poiss, kel polnud mingit sarnasust minu pojaga (või kui, siis ainult see üks põselohk ja suured silmad). Kahjuks aga on täna orkut maas ja seega ei saa ma tema uut soengut esitleda :(

31.mai oli J'i elus tähtis päev: ta sai omale esimese katkise põlve! Ja seda ei põhjustanud mitte jalgratas, mille ta eelmisel päeval omale sai, vaid lihtsalt kiired jalad, näljane Lotte ja ähmis J :D


2 kuud tööl on läinud meeletult kiirelt, kõik vajalik on meenunud ja ka kiirus hakkab juba paranema. Kui mingi nipiga suudaks oma numbrimälu ka treenida paremaks, võiks juba täitsa rahul olla. Maikuus tegin 45 ületundi :O

Täna käisin toiduhügieeni koolitusel: täitsa lõbus ja informatiivne oli.


J on lasteaiast suvepuhkusel ja seega jäid tal tuulerõuged saamata, mis maikuus nende rühmas vohasid. Sügisel on lootus saada sõimerühmast välja ;)


Käisin reedel pangas oma ID kaardi sertifikaate uuendamas (ühtlasi sain teada, et mu deebetkaardil on kehtivusaega ainult 2 päeva ja uus kaart ootab mind juba ühes teises kontoris), et ka ajaga kaasas käia, ja e-inimeseks saada. Nüüdseks olen andnud ka oma hääle ära - ei olnudki raketiteadus :D:D:D

Kommentaare ei ole: